ورزش بروز
0

اسکوات اسپلیت بلغاری: همه چیزی که باید درباره آن بدانید

تصویر پیدا نشد !
بازدید 114

اسکوات اسپلیت بلغاری یک نوع از اسکوات یک پا است که پای عقبی را بر روی یک نیمکت یا صندلی محکم قرار می‌دهد. این حرکت، به عنوان یک حرکت یک پایی، بیشتر بر روی چهارسر ران‌ها تمرکز می‌کند و در مقایسه با حرکات ترکیبی پایین‌تنه، متمرکزتر است. برای انجام این حرکت، نیاز به تعادل و هماهنگی زیادی است و انجام صحیح آن نیازمند درگیری بالاتنه و مرکز بدن است. یک نکته مهم درباره این حرکت این است که برای پیدا کردن محل مناسب برای قرار گرفتن پا و انجام راحت حرکت، نیاز به کمی آزمون و خطا است.

در این حرکت، باید یکی از پاها را روی نیمکت پشت سرتان قرار دهید. ممکن است نیاز باشد پای جلویی را کمی به اطراف ببرید تا موقعیت دقیق و مناسبی که احساس خوبی به شما می‌دهد را پیدا کنید. قبل از شروع ست (set) اصلی، بهتر است چند تمرین تکراری را انجام دهید تا حرکت را به درستی و مناسب انجام دهید.

هدف این حرکت، قرار دادن پای جلویی شما است و پای عقبی به حمایت از تعادل کمک می‌کند. در این حرکت، درگیری و سوزش باید فقط در پای جلویی احساس شود، به ویژه در چهارسرران‌های پای جلویی.

اسکوات اسپلیت بلغاری (Bulgarian Split Squat) یک حرکت پایین‌تنه ترکیبی است و یکی از بهترین حرکت‌ها برای تقویت پایین‌تنه یا استفاده در روتین تمرینی کل بدن می‌باشد. با توجه به ماهیت ترکیبی و تمرکز بر تعادل، مناسب است این حرکت را در ابتدای تمرین انجام دهید، ممکن است بعد از انجام یک گرم‌کردن مناسب و یا انجام چند حرکت ترکیبی که تمرکز دو طرفه را فراهم می‌کنند، مانند اسکوات سنتی، ددلیفت رومانی و اسنچ‌های هالتر، این حرکت را انجام دهید.

بیشتر بخوانید  بهترین حرکت استثنایی برای افزایش قدرت عضلات (بخش اول)

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *