ورزش بروز
0

چه تفاوتی بین پیراهن ورژن پلیر و هوادار وجود دارد؟

پیراهن ورژن پلیر
بازدید 155

مفهوم لباس فوتبال پلیری یا ورژن بازیکن چیست؟

از سال 2014، شرکت‌های بزرگ و برندهای معتبر جهانی در طی جام جهانی برزیل تصمیم به تولید لباس‌های متفاوتی برای بازیکنان و هواداران تیم‌های فوتبال گرفتند. اما چه معنایی در پشت لباس فوتبال پلیری وجود دارد؟ لباس فوتبال پلیری که به عنوان AUTHENTIC شناخته می‌شود، با توجه به فیزیک بدن ورزشکاران طراحی و تولید می‌شود. این نوع لباس دارای تکنولوژی پیشرفته در زمینه تهویه‌هوا و تنفس پذیری است و همچنین با دوخت و برش‌های مناسبی برای بهبود عملکرد بازیکنان طراحی شده است. لباس‌های ورژن بازیکن با بهره‌گیری از بهترین فناوری‌ها و با استفاده از بهترین پارچه‌ها طراحی شده اند تا به سطح بالاتری از بازیکنی برسند و دقیقاً با شکل بدن بازیکنان سازگار باشند. بدیهی است که این نوع لباس‌های ویژه، که برندهای معتبر بهبود فناوری آنها را روز به روز ادامه می‌دهند، هزینه‌های بسیار بالایی دارند و برای استفاده فوتبالیستان باشگاهی و حرفه‌ای طراحی و تولید می‌شوند.

مفهوم لباس ورژن هواداری یا Replica چیست؟

قبل از مسابقات فوتبال 2014 در برزیل، هواداران تیم‌ها که علاقه‌مند به پوشیدن لباس‌هایی با رنگ و طرح مشابه تیم مورد علاقه خود بودند، مجبور بودند از لباس‌های ورژن بازیکن استفاده کنند که قیمت‌های بسیار بالایی هم داشتند. اما برای راحتی بیشتر هواداران، شرکت‌های تولیدکننده تصمیم به تولید لباس‌های ورژن هواداری با قیمت مناسب‌تر و آزادی عمل بیشتر گرفتند، که به آنها Replica نیز گفته می‌شود. لباس‌های ورژن هواداری در واقع تقلیدی از لباس‌های اصلی نیستند و مجوز تولید با مشخصات تعیین شده را از شرکت‌های اصلی و معتبر دریافت کرده‌اند. این پیراهن‌های هوادار با استفاده از مواد عالی و با رعایت بالاترین سطح راحتی و آسایش تولید می‌شوند تا در هنگام پوشیدن در مکان‌های مختلف توسط هواداران به خوبی قابل استفاده باشند.

چه تفاوت‌هایی بین لباس پلیری و هواداری وجود دارد؟

در صورتی که تمایل دارید یک پیراهن فوتبال با مجوز رسمی تهیه کنید، دو گزینه در اختیارتان قرار دارد: پیراهن پلیری و پیراهن هواداری. اما چگونه می‌توانید تشخیص دهید کدام یک را باید انتخاب کنید؟
در نگاه اول، پیراهن‌های فوتبال پلیری و هواداری به نظر مشابه می‌رسند. آنها دارای آرم‌های مشابه و رنگ‌های مشابهی هستند و تقریباً یکسان به نظر می‌رسند.
شاید از اینکه چرا قیمت آنها به این اندازه متفاوت است، تعجب کنید! پیراهن‌های ورژن بازیکن 45 تا 70 درصد گرانتر از پیراهن‌های ورژن هوادار هستند. آیا این به معنای این است که پیراهن‌های بازیکنان بهتر هستند؟ در واقع این چنین نیست. همه چیز وابسته به هدف تولید پیراهن است. نکته اصلی این است که آیا پیراهن برای استفاده در زمین فوتبال طراحی شده است و مناسب بازیکنان است یا آیا به عنوان لباس روزمره طراحی شده است.

تفاوت لوگوی لباس هواداری و پلیری

لوگوی برندی که لباس‌های پلیری را تولید می‌کند، بر روی پیراهن‌های ورژن هواداری نیز وجود دارد. اما در تولید لباس‌های ورژن بازیکن، تلاش می‌شود وزن لباس به حداقل برسد و سطح راحتی برای بازیکنان افزایش یابد. به همین دلیل، لوگوها گاهاً از جنس ژلاتینی ساخته می‌شوند و با استفاده از سیستمی حرارتی و گرمایی روی لباس چاپ می‌شوند. این طراحی به منظور اطمینان از حداقل وزن ممکن و سبک‌ترین حالت برای ورزشکاران صورت می‌گیرد.
اما در پیراهن‌های هواداری، لوگو به صورت تکه‌ای جداگانه دوخته یا گلدوزی می‌شود و یا به صورت برچسب ضمیمه می‌شود. ظاهراً این پیراهن‌ها وزن بیشتری نسبت به نسخه‌های پلیری دارند.

تفاوت جنس لباس هواداری و پلیری

یکی از تفاوت‌های قابل توجه بین پیراهن‌های فوتبال نسخه بازیکن و هوادار، جنس پارچه است. جنس لباس ورژن پلیر از پلی استر A++ ساخته شده است که بسیار سبک و کشدار است و دارای پارچه‌ای نرم و کاربردی با ساختاری بسیار تنفس‌پذیر و قابل جذب رطوبت است. هدف اصلی این جنس پارچه حفظ خنک و خشک بودن بدن بازیکنان در سریعترین زمان ممکن است، بدون توجه به شرایط آب و هوایی. این پارچه به گونه‌ای طراحی شده است که تهویه هوا را امکان‌پذیر می‌کند و دارای سوراخ‌های بسیار کوچکی جهت تهویه است.
جنس پارچه لباس نسخه هوادار نیز از پارچه‌های بسیار تنفس‌پذیر ساخته می‌شود، اما سوراخ‌های ریزی در پارچه برای تهویه وجود ندارند. این پیراهن‌ها کششی ندارند و برای ماندگاری بیشتر از پارچه‌ای که کنترل کننده آب و هوا استفاده می‌شود و وزن بیشتری دارند. این لباس‌ها گزینه‌های مناسبی هستند، اما هزینه آنها به اندازه نسخه بازیکن نیست.

بیشتر بخوانید  بهترین انتخاب کفش فوتسال و نکاتی در مورد انتخاب کفش سالنی

تفاوت کپ و دوخت لباس هواداری و پلیری

وقتی درباره پیراهن‌های هواداری و پلیری صحبت می‌کنیم، فیت و تناسب به عنوان یک مسئله مهم مطرح می‌شود. پیراهن‌های فوتبال نسخه بازیکن دارای ویژگی‌هایی در کپ و دوخت هستند که برای بهبود حرکت بازیکنان عملکرد بیشتری دارند. دوخت خمیده پایین لباس با کاهش طول از جلو به عقب، حرکتی آزادتر و سریعتر را برای بازیکنان فوتبال حرفه‌ای فراهم می‌کند، که بسیار حائز اهمیت است. لباس‌های ورژن بازیکن به بدن ورزشکاران سازگار و سرسبز است و تناسب بدن و عملکرد بهینه بازیکن را تضمین می‌کند و فقط برای بازیکنان حرفه‌ای در زمین بازی طراحی و تولید می‌شود.

اگرچه هواداران ممکن است ورزشکار باشند، اما همه آنها ورزشکاران حرفه‌ای نیستند. در این صورت، اگر به دنبال یک تناسب نرمال، راحت و منظم هستند، نسخه پلیری برای آنها مناسب نخواهد بود. البته، اگر بدن شما در فرم عالی است و می‌خواهید یک پیراهن تیم مورد علاقه خود را به تن کنید که سطح آمادگی شما را نشان دهد، می‌توانید از ورژن بازیکن استفاده کنید. پیراهن‌های هواداری برای اکثر انواع بدن مناسب هستند و برای استفاده در مکان‌ها و حتی در خیابان، طراحی‌های ایده‌آلی دارند.

رعایت جزئیات در لباس هواداری و پلیری

در لباس نسخه بازیکن برخی جزئیات استفاده شده است که در لباس هواداری مشاهده نمی‌شوند، اما این نکته نشانگر کیفیت پایین آنها نیست. در واقع، وجود این جزئیات در ورژن هواداری ضروری نیست. این جزئیات و ریزه‌کاری‌ها باعث کاهش هزینه لباس هوادار می‌شوند و امکان خرید آن را برای همه فراهم می‌کنند. به عنوان مثال، در لباس نسخه بازیکن، برخی نمادها، لوگوها و جملات اضافی در قسمت‌های زیر آستین‌ها و گردن دیده می‌شوند که در مدل هواداری وجود ندارند. گاهاً حتی برچسب‌های دوخته شده روی پیراهن یا شلوارک در نسخه بازیکنان به رنگ طلایی و در نسخه هواداران به رنگ نقره‌ای است.

تفاوت تکنولوژی در لباس‌های فوتبال هواداری و پلیری

تکنولوژی مورد استفاده در جنس پارچه‌های لباس‌های فوتبال هواداری و پلیری موجب تمایز کامل بین آنها می‌شود. فناوری SKIN-THGHT در لباس نسخه پلیر، با چسبندگی به بدن ورزشکار، شکل آیرودینامیک آن را بهبود می‌بخشد. فناوری POWERCELL به بازیکن کمک می‌کند تا بدن خشک و خنک باقی بماند و از خستگی کاهش یابد و انرژی را ذخیره کند. فناوری ACTV با خطوط زیگزاگی در پشت پیراهن، ماهیچه‌های اصلی دوزنقه ای را تحریک و ماساژ می‌دهد و گردش خون و انرژی بازیکن را افزایش می‌دهد. فناوری ADIZERO با لایه‌ای بسیار نازک، تنفس و تهویه مناسبی را فراهم می‌کند. همچنین، فناوری NBDRY تعریق را جذب کرده و رطوبت بدن بازیکن را خشک می‌کند. همچنین، هر برند معتبری برای باشگاه‌ها، با طراحی‌های مهندسی و خلاقانه در لباس‌های نسخه پلیر از تکنولوژی‌های پیشرفته دیگری استفاده می‌کند تا عملکرد بهتری برای حرفه‌ای‌ها فراهم کند. البته، برخی از این تکنولوژی‌ها نیز در نسخه هوادار وجود دارند، مانند فناوری CLIMACOOL که تنفس پذیری لباس هوادار را بهبود می‌بخشد، اما استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته تر واقعاً لازم نیست.

بیشتر بخوانید  بررسی نتایج تحقیقات اثرات مثبت ورزش بسکتبال بر رشد قد

به عنوان مثال، پیراهن‌های آدیداس برای یورو 2020 در نسخه پلیر از 100٪ پلی استر doubleknit با فناوری HEAT.RDY برای تنفس پذیری و خنک کنندگی استفاده کردند، در حالی که نسخه هوادار از 51٪ پلی استر و پارچه AEROREADY سبک و رطوبت پذیر استفاده کرد. این تفاوت‌ها ممکن است به نظر کوچک بیایند، اما استفاده از 100٪ پارچه در لباس‌های نسخه پلیر، با تکنولوژی و جزئیات داخلی بیشتر، بهترین عملکرد را برای حرفه‌ای‌ها فراهم می‌کند.

قیمت لباس فوتبال هواداری و پلیری دارای تفاوت‌های قابل توجهی است. هنگامی که به قیمت محصولات می‌پردازیم، باید مبلغ قابل توجهی برای تکنولوژی‌ها و جزئیات اضافی هر پیراهن در نسخه پلیری پرداخت کنید. این امکانات شامل فناوری‌های مختلف و جزئیات بهبود یافته است که به بازیکنان حرفه‌ای کمک می‌کند. با این حال، قیمت پیراهن‌های پلیری برای همه قابل قبول نیست و ممکن است برخی از افراد نتوانند هزینه آن را بپردازند. این به خوبی دلیلی است که نسخه هواداری لباس‌ها تولید می‌شود.

اگر شما طرفدار فوتبال هستید و عاشق تیم خود هستید، اما نمی‌توانید هزینه اضافی را برای لباس پلیری بپردازید، بهتر است همان پیراهن با نام بازیکن موردعلاقه‌تان مثل کریستیانو رونالدو، لیونل مسی و یا هر بازیکن ستاره دیگری را در نسخه هواداری خریداری کنید و با افتخار در زمین بازی آن را به نمایش بگذارید.

در حال حاضر، قیمت لباس‌های نسخه پلیری تیم ملی فدراسیون آدیداس از 180 دلار شروع می‌شود، در حالی که نسخه هواداری این لباس‌ها با قیمت 120 دلار در بازار عرضه می‌شود. این اختلاف قیمت نشان می‌دهد که لباس‌های نسخه پلیری به دلیل ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر، گزینه‌ای گران‌تر هستند.

اگر قصد خرید آنلاین لباس‌های باشگاهی نسخه هوادار را دارید و به نظر می‌رسد قیمت آن برای شما مناسب نیست، احتمالاً لباسی اصلی و مجوزدار نیست و به جای آن یک نسخه کپی در نظر گرفته شده است. خرید آنلاین چالش‌های خاصی دارد، بنابراین قبل از خرید، تا جای ممکن تحقیق کنید و جزییات را به دقت بررسی کنید. از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید تا از باشگاه موردعلاقه‌تان حمایت کنید و یک پیراهن با مجوز رسمی دریافت کنید. با این حال، کیفیت پیراهن خود به تنهایی عامل مهمی است که به عنوان مصرف‌کننده متوجه آن خواهید شد. بنابراین، اگر به دنبال یک پیراهن رسمی و مجوزدار هستید و قیمت بسیار پایینی را مشاهده می‌کنید، باید مراقب باشید. به اصطلاح قدیمی می‌گوید: “چیزی را دریافت می‌کنید که برای آن پرداخت می‌کنید” و هنگامی که هزینه‌های بسیار کمی را پرداخت می‌کنید، احتمالاً نسخه‌ای با کیفیت کمتر از اصلی دریافت خواهید کرد.

برای داشتن لباس های فوتبال با مجوز رسمی، در دوره ای که فرهنگ تولید پیراهن های فوتبال در حال رونق است، باید مطمئن شوید که لباسی که خریداری می‌کنید اصل و با مجوز رسمی از برند و باشگاه مربوطه است. در بازار، بسیاری از لباس های تقلبی و فیک وجود دارند که به افراد احساس ناامیدی می‌دهند و نمی‌توانند آخرین و بهترین محصولات را تهیه کنند.

هنگامی که قصد خرید نسخه هوادار را دارید، به دنبال وجود هولوگرام یا برچسبی با عبارت “Authentic Soccer Replica” یا “Official Replica” با مجوز رسمی باشید. این برچسب معمولاً در یقه یا بند کمر لباس قرار دارد. هر پیراهن رسمی، شماره سریال خاص خود را در این برچسب نمایش می‌دهد. همچنین، مطمئن شوید که یک مارک رسمی مانند نایک، آدیداس، پوما و غیره روی پیراهن وجود دارد. اگر این مارک حضور نداشته باشد، احتمالاً نشانه ای است که لباس تقلبی است.

و در آخر، از یک فروشگاه معتبری که دارای مجوز فروش محصولات برند ورزشی است، خرید کنید. اینکه از فروشگاه معتبر خرید کنید، به شما اطمینان می‌دهد که لباسی که می‌خرید اصل و مجوزدار است و به این ترتیب از اصالت آن مطمئن شوید.

بیشتر بخوانید  مفهوم و قوانین فوتبال آمریکایی

آیا می‌خواهید تفاوت‌های بین لباس باشگاهی نسخه بازیکن و هوادار را بدانید؟ پوشیدن لباس تیم یا بازیکن موردعلاقه‌تان می‌تواند راهی عالی برای نمایش علاقه‌مندی و حمایت از باشگاه موردعلاقه‌تان در طول سال باشد. برای هر دو نقشهای بازیکن و هوادار، پیراهن مناسب‌ترین گزینه برای نشان دادن حمایت بی‌قید و شرط شما است. اصلیترین دلیل این است که لباس‌های کپی برای هواداران خارج از زمین مسابقه ساخته می‌شوند، درحالیکه لباس‌های اصلی ساختار و سبک بازیکنان حرفه‌ای را دارند. به عبارت دیگر، لباس‌های فوتبال واقعی همان لباس‌هایی هستند که بازیکنان در زمین آنها را پوشیده و بازی می‌کنند.

ما سه برند بزرگ و معتبر جهانی در زمینه تولید لباس‌های فوتبال را بررسی می‌کنیم و جزئیاتی را درباره هر یک توضیح می‌دهیم که آنها را از یکدیگر متمایز می‌کند. برندهایی که مورد بررسی قرار می‌دهیم، عبارتند از: نایک، آدیداس و پوما.

لباس باشگاهی نایک

برای برند نایک، روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند تفاوتی بین پیراهن‌های بازیکنان و هواداران ایجاد کند. یکی از روش‌های ساده‌تر، نگاه کردن به برچسب موجود در پایین سمت راست پیراهن است. پیراهن‌های نسخه بازیکن دارای برچسب طلایی هستند، درحالی که نسخه هوادار دارای برچسبی با رنگ متفاوت است. این تنها یکی از جزئیاتی است که پیراهن‌ها را به طور ظاهری متفاوت کرده و با یک نگاه آسان قابل تشخیص است.

تفاوت بزرگ دیگر بین این دو نسخه وجود دارد. پیراهن‌های نسخه بازیکن در آستین و قسمت میانی دارای حس باریک‌تر و محکم‌تری هستند، درحالی که نسخه هوادار مناسب‌تر و راحت‌تر هستند. یک ویژگی که نایک را از رقبای خود متمایز می‌کند، استفاده از فناوری Dri-FIT در هر دو نسخه بازیکن و هوادار است.

تفاوت ظریف دیگر در سیستم تخلیه قرار دارد. با استفاده از نایک، پیراهن‌های بازیکنان دارای سوراخ‌های مختلف در مناطق خاصی هستند که به بازیکن امکان تنفس و جریان هوای بیشتر را می‌دهد. به عنوان مثال، سوراخ‌های برش لیزری که از هر طرف بدنه پیراهن عبور می‌کنند. از بین سه برند اصلی، نایک بیشترین شباهت را بین پیراهن‌های بازیکن و هوادار دارد.

لباس باشگاهی آدیداس

تفاوت‌های روشن‌تری بین پیراهن‌های نسخه بازیکن و هوادار آدیداس نسبت به پیراهن‌های نایک وجود دارد. اولین و مهمترین تفاوت، آرم شرکت آدیداس در پیراهن‌ها است. در نسخه بازیکن، آرم روی پیراهن چاپ می‌شود، درحالی که در نسخه هوادار، آرم روی آن گلدوزی می‌شود. همچنین، جنس پارچه نیز متفاوت است؛ در پیراهن‌های بازیکن از تکنولوژی “adizero” استفاده می‌شود، درحالی که در نسخه هوادار از “climacool” استفاده می‌شود. پارچه adizero نازک‌تر و تنفس‌پذیرتر از climacool است. مشابه نایک، نسخه بازیکن مناسب‌تر و با عملکرد بهتری است و به بدن بازیکن سازگارتر است، درحالی که نسخه هوادار سبک‌تر و سنتی‌تر است.

لباس باشگاهی پوما

پوما از بین این سه برند بزرگ، بیشترین تفاوت را بین نسخه‌های پلیر و هوادار دارد. همانند آدیداس، در نسخه بازیکنان، لوگوی آرم چاپ شده است، در حالی که در نسخه هوادار، گربه پوما دوخت شده است. تفاوت در تناسب اندام و فیت شدن با بدن در پیراهن‌های پوما بسیار برجسته است. نسخه‌های بازیکن بر روی پوست چسبان هستند و دارای یک فناوری تلفیقی به نام powerCELL می‌باشند. اگر می‌خواهید منحنی‌های خود را به نمایش بگذارید، این نسخه پلیر مناسب شماست. اما برای کسانی که می‌خواهند تناسب اندام کمتری را به تصویر بکشند، می‌توانند با نسخه هوادار همراه شوند. این نسخه از تناسب سنتی‌تری برخوردار است که بدن شما را همانند نسخه بازیکن برجسته نمی‌کند. این امر باعث می‌شود پوما آسان‌ترین نسخه از بین سه برند اصلی باشد تا نسخه‌های پلیر و هوادار را از هم متمایز کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *