ورزش بروز
0

بیوگرافی بیگ رامی قهرمان مستر المپیا 2021 + سبک تمرینی

بیگ رامی
بازدید 247

بیگ رامی “Big Rami” بدنساز برجسته آفریقایی-عرب، اهل کشور مصر است. او در سال ۱۹۸۴ در شهر اسکندریه، محله بلطیم (محله‌ای فقیر و محروم) متولد شد. در سال ۲۰۲۰، او موفق شد تا به عنوان اولین قهرمان مسابقات Mr. Olympia از سری مسابقات بدنسازی، موفقیتی چشمگیر را کسب کند. ممدوح السبیعی نام کامل این بدنساز است و در تاریخ شانزدهم سپتامبر سال ۱۹۸۴ (بیست و پنجم شهریور ۱۳۶۳) به دنیا آمده است.

بیوگرافی بیگ رامی:

بیگ رامی، قهرمان بدنساز محبوب و آفریقایی‌تبار مصری، در جوانی به کویت مهاجرت کرد و به شغل ماهیگیری روی آورد. او در کویت ازدواج کرده و سه دختر دارد. الگوی ورزشی او در ابتدا برادر بزرگش بود. در سال ۲۰۰۳ به دلیل داشتن بدن حجیم، به ورزش پرورش اندام روی آورد. بیگ رامی، دوریان یتس و ویکتور مارتینز را به عنوان برترین بدنسازان در این رشته می‌شناخت. به مرور زمان، با حضور در باشگاه و بهبود فیزیک بدنی خود، دوستانش او را تشویق به شرکت در مسابقات کردند.

شروع بدنسازی بیگ رامی

بیگ رامی، در سال ۲۰۰۳، با بدنی حجیم و زیبا وارد دنیای بدنسازی شد. او ابتدا برای تفریح و حفظ سلامتی به این ورزش علاقه مند شد. بدنساز مورد علاقه او در ابتدا دوریان ییتس و سپس ویکتور مارتینز بود.

در سال ۲۰۱۰، بیگ رامی در یکی از بزرگترین باشگاه‌های بدنسازی جهان، باشگاه اکسیژن کویت، به فعالیت خود ادامه داد. او در این مدت تحت آموزش دنیس جیمز، یک مربی معروف بدنسازی، بود.

باشگاه اکسیژن کویت به عنوان یک باشگاه هیولا سازی در جهان شناخته می‌شود. نوع تمرینات و رژیم غذایی بدنسازان این باشگاه باعث تولید بدن‌های بسیار حجیم شده است.

برندون کوری، رولی وینکلار، ناتان دی آشا، جرمی بوندیا و بسیاری از بدنسازان مشهور دیگر، که تحت حمایت باشگاه اکسیژن قرار دارند، از جمله نمونه‌هایی هستند که بدنی حجیم و قدرتمند دارند.

 

وزن بالاترین مسابقاتی که او شرکت کرده بود، ۱۴۰ کیلوگرم بود. در سال ۲۰۱۷، او قادر به شکست فیل هیث نبود و به عنوان نایب قهرمان مسابقات پایان یافت. در سال ۲۰۱۸ نیز در جایگاه ششم قرار گرفت. بالاخره در سال ۲۰۲۰، توانست فیل هیث افسانه‌ای را شکست داده و برای اولین بار عنوان قهرمانی در مسابقات مستر المپیا را کسب کند. او در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین بدنسازان دنیا به شمار می‌رود.

مربی بیگ رامی تا سال ۲۰۲۰ تحت نظر دنیس جیمز، مربی آمریکایی بود. پس از شکست دادن فیل هیث، او به همراه چد نیکولز تمرین کرد و این همکاری در کسب عنوان قهرمانی مستر المپیا نتیجه‌بخش بود. او یک سال از مسابقات غایب ماند تا برای شرکت در مستر المپیا بهتر آماده شود. در حال حاضر نیز، به عنوان مدافع سندویچ قهرمانی مستر المپیا، تحت نظر چد نیکولز تمرین می‌کند.

در مورد غیبت بیگ رامی از مسابقات مستر المپیا باید گفت که پس از افول و کسب مقام ششم در سال ۲۰۱۸، از باشگاه اکسیژن جدا شد. در سال ۲۰۱۹، چند هفته قبل از مسابقات مستر المپیا، او به دلیل آسیب دیدگی نسبتاً سبکی در منطقه سرشانه، مجبور به توقف از تمرین شد. او در روزهای پیش از مسابقات، آمادگی خود را برای شرکت در مسابقات اعلام کرد، اما مسئولین مستر المپیا او را به مسابقات دعوت نکردند. بسیاری از افراد معتقدند که دعوت نشدن او به دلیل عدم حمایت اسپانسری مانند باشگاه اکسیژن بوده است. باشگاه اکسیژن کویت اسپانسر برای قهرمانان بزرگی بوده که همیشه برای کسب قهرمانی در مستر المپیا رقابت می‌کنند، نمونه‌هایی از این قهرمانان شامل ناتان دی آشا، جرمی بوندیا و برندون کوری هستند. البته رولی وینکلار نیز دو سالی است که دچار افول شدیدی شده است.

بیشتر بخوانید  آیا باید گلوتامین مصرف کنیم؟

قد و وزن بیگ رامی

بسیاری از مردم باور دارند که سایز بدن بیگ رامی نقش مهمی در کسب قهرمانی ورزشی دارد و او نماد عصر قهرمانان بزرگ با جثه‌ی بزرگ است. او یکی از حجیم‌ترین بدنسازان جهان است. وزن بیگ رامی در سال ۲۰۱۱ تنها ۹۰ کیلوگرم بود اما برای شرکت در مسابقات المپیا آماتور در سال ۲۰۱۲، وزنش به ۱۳۰ کیلوگرم رسید. قد بلند بیگ رامی نیز نقش بزرگی در حجیم شدن او داشته است، این قهرمان مصریِ تبار، قدی بلند ۱۷۸ سانتیمتر دارد. نکته دیگری که جالب است، سایز دور بازوی او است که بسیار حجیم و زیباست، دور عضلات بازوی این قهرمان مصری ۵۶ سانتیمتر است. ممدوح السبیعی، مربی بیگ رامی، از تلاش شبانه‌روزی او تعریف کرده و قهرمانی مستر المپیا را نتیجه این تلاش می‌داند. مردم مصر نیز با استقبال بینظیری به بازگشت بیگ رامی به وطنش پاسخ دادند و او یکی از محبوب‌ترین افراد مصر است.

بیگ رامی و هادی چوپان

در مسابقات مستر المپیا سال ۲۰۲۱، بیگ رامی توانست عنوان قهرمانی خود را باقی بگذارد و برای دومین بار ساندو را به دست آورد. با این حال، در همان سال، نتوانست عنوان قهرمان مردمی را کسب کند و این افتخار به گرگ پارسی، هادی چوپان، رسید.

در مسابقات مستر المپیا سال ۲۰۲۲، بیگ رامی به دلیل عدم آمادگی مناسب و استفاده بیش از حد و ناپرهیزکارانه از سنتول، به مقام پنجمی رسید. بنابراین، با توجه به ضعف نمایش داده شده توسط بیگ رامی، هادی چوپان با قدرت توانست عنوان قهرمانی را کسب کرده و برای اولین بار در تاریخ ایران، صدرنشین مستر المپیا و صاحب ساندو شود.

مسابقه بیگ رامی و هادی چوپان

مسابقه بیگ رامی و هادی چوپان

افتخارات و مقامات بیگ رامی

افتخارات و مقامات بیگ رامی از سال ۲۰۱۲ تا به امروز به شرح زیر است:

سال ۲۰۱۲:
– جام طلایی کویت: قهرمانی و مقام اول
– مستر المپیا آماتوری کویت: قهرمانی و مقام اول

سال ۲۰۱۳:
– مسابقات حرفه ای نیویورک: قهرمانی و مقام اول
– مسابقات مستر المپیا: مقام هشتم

سال ۲۰۱۴:
– مسابقات حرفه ای نیویورک: قهرمانی و مقام اول
– مسابقات مستر المپیا: مقام هفتم

سال ۲۰۱۵:
– آرنولد کلاسیک برزیل: قهرمانی و مقام اول
– آرنولد کلاسیک اروپا: مقام چهارم
– مستر المپیا: مقام پنجم
– مسابقات حرفه ای EVLS Prague: مقام دوم

سال ۲۰۱۶:
– مستر المپیا: مقام چهارم
– آرنولد کلاسیک اروپا: مقام دوم
– مسابقات حرفه ای کویت: قهرمانی و مقام اول
– مسابقات حرفه ای EVLS Prague: مقام دوم

سال ۲۰۱۷:
– مستر المپیا: مقام دوم
– آرنولد کلاسیک اروپا: قهرمانی و مقام اول

سال ۲۰۱۸:
– مستر المپیا: مقام ششم

سال ۲۰۲۰:
– آرنولد کلاسیک اوهایو: مقام سوم
– مستر المپیا: مقام اول (قهرمانی) و قهرمان مردمی

سال ۲۰۲۱:
– مستر المپیا: مقام اول

سال ۲۰۲۲:
– مستر المپیا: مقام پنجم

برنامه تمرینی بیگ رامی

در ادامه برنامه تمرینی بدنسازی بیگ رامی را خواهید خواند.

• تمرین فشار سنگین بر روی عضلات پشت:
ممدوح از وزنه‌های آزاد و دستگاه‌ها به شکل تناوبی استفاده می‌کند. او هر حرکت عضلات پشت را در ۴-۵ ست با ۸-۱۵ تکرار انجام می‌دهد. این کار را با تکنیک هرمی‌ صعودی برای هر ست انجام می‌دهد و با افزایش وزنه، تعداد تکرار‌ها را کاهش می‌دهد. او همچنین اهمیت بسیار زیادی را برای استراحت بین ست‌های خود قائل است. زیرا در هر ست به شدت کار می‌کند و در پایان ست دیگر نفسی برایش نمی‌ماند. بنابراین، قبل از شروع دوباره، او صبر می‌کند تا وضعیت تنفس و ضربان قلبش به حالت طبیعی بازگردد.

بیشتر بخوانید  راهنمایی نحوه غذا خوردن بر اساس تیپ بدنی شما

• تمرین لت سیمکش مچ برعکس:

یکی از حرکات مورد علاقه او لت سیمکش مچ برعکس است. هنگامی که او این حرکت را انجام می‌دهد، دوست دارد که در بخش بالایی حرکت، بیشترین کشش را در عضلات لت ایجاد کند و در بخش پایینی نیز آنها را کاملاً تقویت کند. او همچنین از وزنه‌ای استفاده می‌کند که بتواند آن را کنترل کند. بنابراین، او واقعاً می‌تواند هنگام تمرین، عضلات خود را حس کند و از وزنه‌های بیش از حد سنگین استفاده نمی‌کند.

• تمرین زیربغل سیمکش قایقی:

ممدوح حرکت سیمکش قایقی را از زوایای مختلف انجام می‌دهد. او این کار را با گذاشتن یک جعبه یا یک صفحه وزنه ۲۰ کیلوگرمی در جلوی تکیه‌گاه انجام می‌دهد تا بتواند سیمکش را با زاویه دلخواه خود بکشد. همچنین هنگامی که دستگیره سیمکش نزدیک شکمش می‌شود، کمی‌ مکث می‌کند تا بتواند بیشترین فشار ممکن را بر روی عضلات خود حس کند.

• تمرین زیربغل هالتر خم یا تی بار:

برای زیربغل هالتر خم، ممدوح موقعیت بدن خود را در وضعیتی بین ۴۵ و ۶۰ درجه قرار می‌دهد و هم به شکل کف دست رو و هم کف دست برخی از تمرین‌های بیگ رامی را در ادامه توضیح می‌دهم:

• تمرین پرس سینه با هالتر:

ممدوح در این تمرین از هالتر برای انجام حرکت پرس سینه استفاده می‌کند. او با ایستادن در موقعیت واقعی پرس سینه، هالتر را در دستان خود قرار می‌دهد و سپس با فشردن هالتر به سمت جلو و بازگشت آرام آن به حالت اولیه، عضلات سینه را تمرین می‌کند. او برای این تمرین از وزنه‌های سنگین استفاده می‌کند و تعداد تکرارها و ست‌ها را با توجه به هدف و سطح تمرین خود تنظیم می‌کند.

• تمرین اسکوات با هالتر:

ممدوح اسکوات با هالتر را برای تقویت عضلات پا انجام می‌دهد. او با قرار دادن هالتر بر روی شانه‌های خود و در ایستادگی و بازوهای خود امساک کرده، با آرام برخاستن و نشستن، عضلات ران و ساق را تمرین می‌کند. او در این تمرین نیز از وزنه‌های سنگین استفاده می‌کند و تعداد تکرارها و ست‌ها را مطابق با هدف و قدرت فیزیکی خود تنظیم می‌کند.

• تمرین شانه با هالتر:

در این تمرین، ممدوح از هالتر برای تمرین عضلات شانه استفاده می‌کند. او با ایستادن و نگه داشتن هالتر در دستان خود، با آرام بلند کردن و کشیدن هالتر به سمت بالا و سپس بازگشت آرام آن به حالت اولیه، عضلات شانه را تمرین می‌کند. ممدوح در این تمرین نیز از وزنه‌های سنگین استفاده می‌کند و تعداد تکرارها و ست‌ها را براساس هدف و قدرت فیزیکی خود تنظیم می‌کند.

• تمرین زیربغل با هالتر:

ممدوح برای تقویت عضلات زیربغل از هالتر استفاده می‌کند. او با خم شدن و متمایل شدن بدن به یکی از طرف‌ها، هالتر را در دستان خود قرار می‌دهد و با بلند کردن و کشیدن هالتر به سمت بالا و بازگشت آن به حالت اولیه، عضلات زیربغل را تمرین می‌کند. او تعداد تکرارها و ست‌ها را براساس هدف و قدرت فیزیکی خود تنظیم می‌کند .

بیشتر بخوانید  همسر رونی کلمن بدنساز حرفه‌ای آمریکایی و خانواده اش

تمرین برای عضلات پا

بیگ رامی با توجه به استانداردهای جهانی، مدت زمان زیادی را به تقویت عضلات پای چهار سر اختصاص می‌دهد.

او می‌پذیرد که نقطه ضعف بدنش پاهایش هستند، اما برنامه‌ای طراحی کرده است که می‌تواند حجم کلی این عضلات را افزایش دهد. همچنین، قدرت ژنتیکی او نیز در این فرایند نقش دارد. او تنها حرکات استاندارد پا را انجام می‌دهد، اما نتایج به‌واقع بسیار شگفت‌انگیز هستند.

یکی از تمریناتی که بیگ رامی همیشه با آن شروع می‌کند، حرکت جلو پا دستگاه است. او دو ست را با ۵۰ تکرار انجام می‌دهد. این دو ست در واقع استقامت‌آورهای گرم کننده هستند تا مفاصل زانوهایش به‌صورت کامل گرم شوند. حرکت جلو پا دستگاه تنها یک حرکت تک مفصلی در برنامه‌اش است.

قبل از شرکت در مسابقات مستر المپیا سال ۲۰۱۵، بیگ رامی در ۶ هفته قبل از شروع مسابقات، حرکت اسکات را با وزنه‌ای ۲۲۴ کیلوگرم انجام می‌داد.

او در هنگام انجام اسکات، کمی زاویه پای خود را به بیرون هدایت می‌کند تا بتواند یک اسکات عمیق و بدون خطر انجام دهد. این اسکات‌های سنگین به او کمک کردند تا عضلات پهن درونی خود را به استانداردهای جهانی برساند. توصیه او به سایر بدن‌سازان این است که “شما نیازمند حفظ فرم صحیح حرکت هستید، باید به‌صورت راست ایستاده و ایمنی را رعایت کنید و به‌طور مداوم بر روی تقویت قوایتان کار کنید”.

پرس پا نیز یکی از حرکاتی است که بیگ رامی انجام می‌دهد. او این حرکت را با دستگاهی در زاویه ۴۵ درجه انجام می‌دهد تا عضلات باسنش را به‌طور کامل تمرین کند. او با وزنه ۱۰۰ پوندی تا حد ممکن پیش می‌رود و تا زمانی که ناتوانی ایجاد نشود، ادامه می‌دهد. درباره این حرکت، او می‌گوید: “این حرکت بسیار سخت است، اما شما باید ادامه دهید.باید با دردها مبارزه کنید!”

بیگ رامی همچنین از دستگاه اسکات استفاده می‌کند که همانند اسکات با وزنه‌های آزاد، برای تمرین عضلات چهار سر استفاده می‌شود. با استفاده از این دستگاه، فشار بر عضلات باسن و مفصل لگن به حداقل ممکن می‌رسد.

او در حین انجام حرکت اسکات با دستگاه، عرض پاهای خود را جمع تر می‌گیرد و پشت خود را به تکیه‌گاه دستگاه می‌چسباند، اجازه می‌دهد تا دستگاه بر روی پاهایش کار کند. این روش به او کمک می‌کند تا عضلات چهار سر خود را به خوبی تمرین کند.

بیگ رامی با استفاده از این برنامه تمرینی، توانست عضلات پای خود را به استانداردهای جهانی رسانده و نتایج بسیار قابل تحسینی را به‌دست آورد.

ماجرای همسر بیگ رامی

همسر دوم بیگ رامی

بیگ رامی، بدون آگاهی همسر اولش و دو فرزندش، با ازدواج دوم خود شوکه‌کننده‌ای را برای آن‌ها به ارمغان آورد. این رویداد غیراخلاقی، با واکنش‌های گسترده‌ای در رسانه‌های مصری همراه بود به طوری که تصمیم گرفته شد قانون جدیدی در مصر تصویب شود تا مردان بدون اجازه همسرشان نتوانند با زن دیگری ازدواج کنند و در صورت تخطی مجازاتی را تحمل کنند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *